Туганайлар

Югары Чура мәктәбеннән Эльза Николаева «Шәҗәрә - моя родословная» конкурсының җиңүчесе

Икенче турга 13 эш сайлап алынды

Район Мәдәният йортында «Шәҗәрә – моя родословная» Бөтенроссия бәйге-фестиваленең йомгаклау этабы булды. Икенче турга 13 эш сайлап алынды.

«Ватан тарихында безнең гаилә» номинациясендә Олыяз мәктәбе укучысы Аяз Гарипов - беренче, Нократ Аланы районының Урта Шөн мәктәбеннән Рәсилә Әхмәтшина һәм Иске Пенәгәр мәктәбеннән Ильяс Заһидуллиннар – икенче, күппрофильле лицейдан Ильяс Үзбәков өченче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.

«Безнең гаилә герое» номинациясендә Ядегәр мәктәбеннән Ислам Бәшәров - беренче, Пычак мәктәбеннән Фирүзә Гарипова - икенче, Мәчкәрә мәктәбеннән Алсу Кадыйрова өченче дәрәҗә дипломга ия булды.

«Безнең заман герое» номинациясендә Югары Чура мәктәбеннән Эльза Николаева - беренче, күппрофильле лицейдан Таңсылу Әхмәдуллина - икенче, Кәркәүч мәктәбеннән Рамилә Гыйниятуллина өченче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.


Хезмәт даны

Район Мәдәният йортында «Шәҗәрә – моя родословная» Бөтенроссия бәйге-фестиваленең йомгаклау этабы булды. Икенче турга 13 эш сайлап алынды.

«Ватан тарихында безнең гаилә» номинациясендә Олыяз мәктәбе укучысы Аяз Гарипов - беренче, Нократ Аланы районының Урта Шөн мәктәбеннән Рәсилә Әхмәтшина һәм Иске Пенәгәр мәктәбеннән Ильяс Заһидуллиннар – икенче, күппрофильле лицейдан Ильяс Үзбәков өченче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.

«Безнең гаилә герое» номинациясендә Ядегәр мәктәбеннән Ислам Бәшәров - беренче, Пычак мәктәбеннән Фирүзә Гарипова - икенче, Мәчкәрә мәктәбеннән Алсу Кадыйрова өченче дәрәҗә дипломга ия булды.

«Безнең заман герое» номинациясендә Югары Чура мәктәбеннән Эльза Николаева - беренче, күппрофильле лицейдан Таңсылу Әхмәдуллина - икенче, Кәркәүч мәктәбеннән Рамилә Гыйниятуллина өченче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.

Район Мәдәният йортында «Шәҗәрә – моя родословная» Бөтенроссия бәйге-фестиваленең йомгаклау этабы булды. Икенче турга 13 эш сайлап алынды.

«Ватан тарихында безнең гаилә» номинациясендә Олыяз мәктәбе укучысы Аяз Гарипов - беренче, Нократ Аланы районының Урта Шөн мәктәбеннән Рәсилә Әхмәтшина һәм Иске Пенәгәр мәктәбеннән Ильяс Заһидуллиннар – икенче, күппрофильле лицейдан Ильяс Үзбәков өченче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.

«Безнең гаилә герое» номинациясендә Ядегәр мәктәбеннән Ислам Бәшәров - беренче, Пычак мәктәбеннән Фирүзә Гарипова - икенче, Мәчкәрә мәктәбеннән Алсу Кадыйрова өченче дәрәҗә дипломга ия булды.

«Безнең заман герое» номинациясендә Югары Чура мәктәбеннән Эльза Николаева - беренче, күппрофильле лицейдан Таңсылу Әхмәдуллина - икенче, Кәркәүч мәктәбеннән Рамилә Гыйниятуллина өченче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.

Тулырак: http://kukmor-rt.ru/news/sogy-yanalyklar/kukmarada-shr-moya-rodoslovnaya-konkursyny-ichelre-bilgelnde

 

Керәшен дөньясындагы яңалыкларны ВКонтакте, Телеграм-каналда карап барыгыз. 

Хәбәрләрегезне 89172509795 номерына "Ватсап" аша языгыз.

Telegram-канале
Подробнее: http://tuganaylar.ru/news/novosti/aybagyru-byt
Telegram-канале
Подробнее: http://tuganaylar.ru/news/novosti/aybagyru-bytсоциаль челтәрләрендәге группалардан укып, белеп барыгыз.

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: